Międzynarodowy Dzień Strażaka

2023/05/08

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, dlatego dnia 5 maja 2023 roku przedszkolaki odwiedziły remizę strażacką w Miałach.

Przed wyjściem dzieci zapoznały się z pracą strażaka, przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej oraz zasady właściwego zachowania w miejscach takich jak remiza. W remizie straży dzieci zostały serdecznie powitane przez strażaków, którzy czekali na ich przyjście. Strażacy w bogaty i ciekawy sposób przedstawili dzieciom jak ważną i zarazem niebezpieczną pracę wykonują. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek i aktywnie odpowiadały na pytania. Nie mniejsze wrażenie na dzieciach robił efektowny sygnał dźwiękowy oraz ubrania, hełm, wóz i wszystkie sprzęty służący do gaszenia pożarów. Przez chwile dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy, gdyż miały możliwość usiąść w wozie strażackim.

 

Na pożegnanie Przedszkolaki wyraziły swoją wdzięczność poprzez wręczenie strażakom podziękowania na ręce Prezesa OSP Miały Pana Romana Stańko oraz własnoręcznie przygotowanych rysunków. Dziękujemy strażakom za dzień pełen wrażeń oraz słodki upominek.


Wszystkim Strażakom składamy serdeczne podziękowania za oddaną i bezinteresowną pomoc oraz czuwanie nad bezpieczeństwem małych i dużych mieszkańców gminy Wieleń. Życzymy bezpiecznej służby oraz szczęśliwych powrotów z akcji.