Szkolne rekolekcje 2024

2024/06/21

                                    …Bo rekolekcje to są takie lekcje,

                              przez które człowiek duży i mały

                              staje się bardziej doskonały …

 

Czas rekolekcyjny dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach  trwał od 17 do 19 czerwca 2024 roku. W tych dniach pod opieką nauczycieli udawaliśmy się na spotkania do Kościoła pod wezwaniem świętego. Antoniego Padewskiego. Ten Dom Boży to nasze ulubione miejsce na spotkania z Jezusem, który na nas zawsze czeka. Rekolekcje poprowadził brat Zenon Maszczyk z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku.

Pierwszego dnia wysłuchaliśmy nauki dotyczącej znaczenia dziesięciu przykazań Bożych oraz przykazania miłości Boga i bliźniego. Uczyliśmy się je przedstawiać za pomocą metody pokazu i ruchu. Zostaliśmy zaproszeni do okazywania uśmiechu każdemu człowiekowi na wzór świętej Urszuli Ledóchowskiej z Pniew. Brat Zenon zachęcał nas do wpatrywania się w twarz i oczy Jezusa lub Maryi.

Drugiego dnia  brat Zenon wprowadził nas w tematykę uczynków miłosiernych, sakramentów, budowania właściwej relacji z Bogiem przez modlitwę. Wysłuchaliśmy fragmentu modlitwy pochodzącej z aplikacji „Modlitwa w drodze”. Zostaliśmy zachęceni do korzystania z tej aplikacji, która jest doskonałym sposobem na regularną modlitwę. W tym dniu brat Zenon z ks proboszczem odwiedził oddział przedszkolny, grupę 6 latków oraz 3,4,5 latków.

Trzeciego dnia najważniejszym elementem spotkania była spowiedź i msza święta w intencji dzieci, nauczycieli i błogosławionych owoców rekolekcji.

Bardzo dziękujemy za ten owocny czas, który pozwolił nam zbliżyć się do Boga. Dzieci i młodzież chętnie uczęszczała na spotkania rekolekcyjne dzięki ciekawej formie przekazu i zaangażowaniu prowadzącego brata Zenona. Dziękujemy za wizytę w przedszkolu, miły śpiew, pogadanki, ciekawe pouczenia. Pani dyrektor Joannie Ignaszak dziękuję za przygotowanie prezentu dla brata Zenona na zakończenie rekolekcji. Wychowawcom, nauczycielom dziękuję za sprawowaną opiekę nad uczniami podczas rekolekcji.

 

                                                  Barbara Tomczak